sobota 9. prosince 2017

Přesnídávka...

... z dýně připravovaná tak trochu podle Lenky J. a tak trochu podle mě :-) Poslední část naší dýně padla právě na ni .-)Je to velká dobrota a hned po uvaření. Leni, čekat do druhého dne nebyla třeba :-)

Kdo má stejně jako já doma "předýňováno", nechť vyzkouší také.

Co budete potřebovat?

Samozřejmě dýni :-) Té jsem dala 2,4 kg (oloupané), pak 1 x mandarinky v malé konzervě (312 g), 1 x ananas ve velké konzervě (567 g), šťávu ze 2 pomerančů, šťávu ze 2 citrónů, lžíce nastrouhaného čerstvého zázvoru, 3 kusy celé skořice, lžička mleté skořice na dochucení, špetka kyseliny citrónové, 300 - 400 g cukru (podle chuti, každý má rád jinak sladké) a pektin, gelfix 2 v 1, agar ap. na zahuštění.

Jak postupovat?

Dýni nakrájíme na kostičky, rozložíme na 2 plechy, přidáme celou skořici a necháme v troubě péct do změknutí. Pokud pouští hodně vody, průběžně odebírat (to však nebyl náš problém). Po upečení přesypeme do hrnce, přidáme mandarinky a ananas (dala jsem i se šťávou), rozmixujeme tyčovým mixérem a přidáme cukr, šťávu z pomerančů, citrónů a zázvor. Necháme povaříme dokud se nerozpustí cukr, přidáme mletou skořici, kyselinu citrónovou a pektin či jinou výše uvedenou alternativu a dle použitého zahušťovadla povaříme a dokončíme. Pak naléváme do čistých sklenic (já je předem ještě dezinfikuji v troubě) podobně jako džem a uzavřeme.

Tak ať chutná, já mám před sebou dalšího macka... třicetikilového... a od jedné z vás jsem dostala tip na vynikající žemlovku s dýní... Manžel mě ale včera strašil, že se mu náš macík nezdá být v kondici... tak snad dýni nebudu muset celou vyhodit...

Krásný den

A.

2 komentáře:

  1. Aničko, přesnídávky jsem dělala vždy jen jablečné, ale tato vypadá dooost dobře. Musím si zapsat na příští rok. ;-) Díky za recept. D. :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Dášo, tak doufám, že pak bude chutnat jako nám :-)

      Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna