sobota 28. července 2018

Pravěká osada...

... na hradě Hukvaldy dnes na celý den ožila a my byli u toho :-) Jezdíme tady moc rádi, hrad stojí na krásném místě a obklopuje ho pěkná obora s vysokou zvěří. Také zbytek podhradí je moc hezký.

Členové archeologického klubu studentů Slezské univerzity měli připraveny ukázky dobových jídel, keramiky, tkanin, ale třeba také her. Vyzkoušet jsme si mohli i lukostřelbu. Čekala jsem nějakou bombastickou akci, ale nakonec byla akce pojata spíše komorněji, o to však milejší byla. Povídání bylo moc hezké, přirozené. Prostě spokojenost za celou naši rodinku. 


Mě osobně nejvíc zaujala výroba a barvení tkanin a vlny přírodními materiály. Vím, že i dnes se objevuje stále více šikulek, které si vlnu a len či bavlnu barví sami slupkami z cibule, kurkumou, červenou řepou, ale také indigem ad. Výrobky s takto barvených materiálů mají velmi hezké jemné odstíny, nejkrásnější jsou, když se spolu kombinují. Docela mě tahle oblast tvořivé "alchymie" oslovuje, tak kdo ví, třeba taky někdy... :-)


No a jako správného zrozence ve znamení Střelce mě samozřejmě chytla i lukostřelba. Mušku teda nemám dobrou, ale možná kdybych trénovala pravidelně... no i kdyby ne, prostě zábava, připadala jsem si jako Marion v Robinu Hoodovi :-)

A potěšeno bylo i mé zahradnické srdce, když jsem zkontrolovala střešní "zahradu" v nejvyšší části hradu, vypadala spokojeně :-)


Krásný víkend

A.

2 komentáře:

 1. Jé, Aničko, to jste si užili, já takovéto akce mám moc ráda. ;-)U nás je Archeopark Všestary, kde dělají něco podobného. Přeji pohodové dny. :-) D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, to ano. Jinak u nás taky jeden archeopark máme, v Chotěbuzi... a tam se teprve chystáme :-) Docela se těším.

   Krásný zbytek neděle

   A.

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna