neděle 1. července 2018

V zimě sním...

... a v létě konečně realizuju :-)

Výšivky na oblečení mě vzaly za srdce, co vám budu povídat. Vlastním i několik kousků oblečení, na kterých je. Ale toužila jsem i po něčem svém... a navíc si u toho zase trochu rozšířit své vyšívací obzory... Plné výšivce jsem se totiž zatím úspěšně vyhýbala ze strachu, že na ni nemám, obloukem.

Asi jsem k ní ale potřebovala "dozrát", ostatně jako k řadě jiných věcí, o které jsem se dříve pokoušela a nedotáhla je.

Dostat se k samotné vlastní realizaci výšivky na nějaký kousek oblečení byl trochu oříšek (časový). Ale rozjela jsem se a rozhodla jsem se nakonec pro vyzdobení předního dílu oblíbených džínových šatů výšivkou.


Navíc jsem si motiv předkreslila sublimační fixou, která sama zmizí do 48 hodin (jiný prostředek pro předkreslení nemám momentálně k dispozici a já už hrozně chtěla začít :-)). Motivace je tak převysoká, jestli to nestihnu, budu předkreslovat znovu :-)))

V koláži i inspirace a povzbuzení - Steh by steh od Evy Adamcové, která mi kromě základů výšivky plným stehem dodala odvahu jít do vlastního motivu a také obrázek červené plné výšivky z Pinterestu a jedna šablonka z téhož zdroje, z níž jsem při tvorbě motivu částečně vycházela :-)

Tak mi držte palce. Zatím mám předkreslen motiv jen na jedné straně šatů - že je to srdeční záležitost, tak nad levým prsem a červeně :-) Ale pokud mě to bude bavit, možná se pustím následně i do druhé strany a něco menšího vytvořím i na spodním díle šatů, kdo ví...

Krásnou neděli

A.

6 komentářů:

 1. Držím palce, nech sa dielo vydarí ... a ono sa určite vydarí ... prvé stehy tomu nasvedčujú ... :) Anička, maj sa dobre ... L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lauri, díky moc za podporu. Věřím, že ano... fotky jsem dělala včera odpoledne... a do večera jsem výšivku ještě hodně potáhla. Vypadá to zatím moc hezky. Vlastně jsem nadšená a nechápu, proč jsem tu výšivku tolik let odkládala, další komfortní zóna pokořena :-) Nafotím .-)

   I Tobě krásné dny A.

   Vymazat
 2. Krásné, jsem zvědavá na výsledek:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, děkuji :-) Výsledek brzy bude, slibuju :-) Krásnou neděli A.

   Vymazat
 3. Aničko,mě se taky líbí výšivky a ty šatičky krásně oživí.Já mám v plánu si uplest svetr,ale s vyplétanými kytičkami. Mám strašně starý italský katalog pletenin s návody a tam právě ten svetřík je.Krásný zbytek neděle přeji.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, moc mě těší,že jsou výšivky na oblečení zase "in". Moc si toho užívám. Dají se tak krásně zpestřit i ty nejobyčejnější kousky v šatníku a každý z nich tak může být originál :-) Svetr s vyplétanými kytičkami bude určitě skvělý kousek .-) Tak ať jehlice pěkně cvakají :-) Hezké nedělní odpoledne A.

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna