neděle 18. listopadu 2018

Ani mráz nás (zatím) nezastaví...

27 z celkových 32 tisícovkových vrcholů letošní beskydské výzvy máme za sebou :-) 

Po včerejším výstupu zbývá do konce roku zdolat zbývajících pět. S výjimkou Kobylanky, na kterou se asi vydáme (pokud se vydáme) od nádrže Šance, jsou zbývající čtyři hory (Velký Polom, Ostrý, Smrčina a Šindelná) nejlépe dostupné z Těšínské strany Beskyd. Tak snad nám počasí i zdraví bude dále přát :-)

Muž včerejší sváteční výstup na horu "nad Kršlí" (1002 m.n.m.) označil za zatím nejkrásnější, který jsme letos zdolali. Jiříček mi povídal, že to bylo fakt super a že je moc dobře, že jsme je (jako já a náš tatínek) poslechli a vydali se na finální stoupání k vrcholu po jimi navrhované "pěšině", že to bylo dobrodružství :-)


A taky že bylo. Větší adrenalin jsme nezažili ani při výstupu na Smrk nebo Travný. A to už je co říct :-) 

Ona totiž k vrcholu nevede žádná značená trasa (vyrazili jsme z Morávky - parkoviště u Bebků - po modré turistické trase, která se ale před vrcholem stáčí zpátky na Okrouhlice a Skalku) a ani na mapách nic není vidět. Když jsme posledních 500 - 800 metrů stoupali k vrcholu, neměla jsem daleko k pocitu, že stoupáme téměř po kolmici :-) 


Finále tak bylo krátké (vzdušnou čarou), ale o to intenzivnější :-) Ani jedno z dětí (a to se Viki běžně ozývá při podstatně méně náročnějších výstupech) si ale ani jednou nepostěžovalo, nebo se desetkrát do minuty neptalo, kdy už budeme nahoře. Jen Jirka prohlásil, že je to teda dneska trochu "divočina" :-)))Pohled z vrcholu dolů byl úchvatný a za tu námahu to rozhodně stálo.Zpáteční cestu už jsme absolvovali po námi dospělými původně navrhované pěšině, kterou jsme zvládli za podstatně kratší dobu než výstup opačným směrem :-) Ale takhle jsme si připadali jako skuteční hrdinové a to za nic nevyměníte :-)

Krásnou neděli

A.

6 komentářů:

 1. Aničko, přeji krásný zbytek neděle.Připomenula jsi mi naše výlety po Jizerských horách.Když jsme bydleli v Liberci, taky jsme s dětma prochodili a projezdili Jizerky.Ty jsou taky krásné.A teď co bydlíme v Českým ráji máme proježděno a prochozeno za těch 22 let v okolí strašně moc míst, ale stejně se mi líbí cesty z Valdštejna a skalákem nejvíc.Martina

  OdpovědětVymazat
 2. Připomněla jsi mi, že máme doma knížku o českých tisícovkách a plánovali jsme probrat, které nám ještě chybí. Akorát jako Pražáci máme všechny tisícovky trochu z ruky ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, člověk nemůže mít všechno :-) Vy máte z ruky tisícovky, my zase stověžatou Prahu .-) Krásné dny A.

   Vymazat
 3. Marti, to věřím. Loni jsme Jizerky navštívili a moc se nám tam líbilo. Rádi bychom se tam zase někdy podívali znovu. Zato Český ráj, tak to je pro nás země neprobádaná. Tyhle daleké výlety si ale musíme soustředit na letní prázdniny, přes rok je to kvůli vzdálenosti od nás trochu scifi - chce to alespoň týden v kuse. Až přijde ta chvíle, budu vědět, na koho se obrátit :-) Krásný den A.

  OdpovědětVymazat
 4. Aničko, fandím vám... Obdivuji děti, že takové výšlapy dávají. Ale když si vymyslí svoji trasu, nemůžou "hudrat", že je bolí nohy. ;-) Těším se na další tisícovku. :-) D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, upřímně, já taky koukám, co zvládnou, hlavně Jirka. Ale i kdyby zvládli "jen" polovic, bylo by to super. S tím (výkonem) už se dá pracovat :-) My jsme s mužem turisté snad od narození a chybělo nám to hodně, když byly děti menší. Takže teď tak trochu "chrochtáme" blahem :-) Snad nám to zase brzy vyjde. Krásné dny A.

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna