sobota 28. října 2017

Dušičkový věnec...

... na hrob manželova tatínka letos opět hraje na přírodní vlnu. Tak to máme nejraději (ty loňské najdete zde).O materiál se letos zasloužil les, který poskytl nejen modřínové větvičky s šiškami, ale také prostor pro praktickou výuku i ověření znalostí aktuálně probíraného tématu přírodovědy u Viki :-)

Na stráních jsem pak doplnila přírodniny o větvičky s šípky, plody brslenu, vínově červené větvičky svídy bílé... zahrada jednoho ze sousedů s přerostlým živým plotem ze smrků poskytla smrkové větvičky a vlastní zahrada pak květenství rozchodníkovců, růžiček, větvičky zimolezu kloboukatého, snítky vřesu, ale také buclaté šípky pnoucí růže, které jsem zapomněla odstřihnout hned po odkvětu...

A protože jsem netroškařila, materiálu bylo dost na věnce dva - ten druhý už visí na jednom dřevěném sloupu u terasy a několik modřínových větývek s šípky kousek od něj :-)Mám z toho neplánovaného kousku velkou radost. V dalších letech už ani ránu bez věnce u terasy :-)))

Hezký sváteční den

A.

7 komentářů:

  1. Anicko, tento kousek na je nadherny,skvela dekorace! M.

    OdpovědětVymazat
  2. Věnec je krásný. Chystala jsem se dnes taky na dušičkový, jenže leje jako z konve a nemám nastříhané větvičky, takže musím počkat, až se počasí umoudří.
    Hanka

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna