pondělí 12. října 2015

Jak jsme s Viki po tři sta letech zase pekly...

... abychom udělaly našemu tatínkovi radost, až se vrátí z dlouhých cest :-)

A protože nejsem žádná velká pekařka (od toho máme naštěstí v rodině několik jiných přeborníků), nebylo třeba dlouze listovat v seznamu nejoblíbenějších pekařských receptur. Já totiž žádný nemám. Dám na ty z vás, které často a rády pečete a o své úspěchy se pak ochotně dělíte s námi, které to prostě máme "trochu jinak" :-)

Vybrala jsem recept Ilonky, která mne nedávno navnadila svými mrkvovými šátečky/taštičkami. Jen místo Hery dávám máslo a šátečky neobaluji v moučkovém cukru, pouze je cukrem lehce popráším přes sítko. Za vydatné Viktorčiny asistence jsem plnila domácími džemy z ostružin a z mirabelek. Pekla jsem na 180 stupňů zhruba 20 minut (do zrůžovění).

Doma jsme je jedli poprvé v životě, ale rozhodně ne naposled. Opravdu velmi jednoduchý a chutný recept.


A coby pečící začátečnice se s Viki hrdě hlásíme ke všem taštičkám, kterým pukla bříška, ať už při samotném zpracování nebo pečení :-)

Pokud ještě neznáte, určitě vyzkoušejte.

Krásný večer 

A.

4 komentáře:

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna