středa 8. srpna 2018

Stačilo pár hodin...

... a z dobroučkých domácích KOKA sušenek, které nám s sebou včera přivezla Lucka, zbylo jen pár kousků (nezbyly by ani ty, ale nikdo nechce být za toho posledního, kdo je "dorazí") :-) Radost mi udělala i svými krásnými korálkovými ozdobičkami na stromeček (já už je plánuji několik let... tak mám vystaráno :-)) a textilním obalem na kapesníčky (od teď už nosím kapesníčky jenom v něm).


S Luckou už se "známe" déle díky našim blogům, ale poprvé jsme se viděly naživo. Mám radost, že setkání vyšlo. Čas, který jsme spolu (i její Stelinkou) strávily, utekl jako voda a aby ne - probraly jsme čtyři porody, čtyři porodnice v našem kraji, Lucčinu práci ve zdravotnictví (víc takových hezkých a sympatických sestřiček!), čtyři děti, dva muže... Jen na to naše tvoření nějak nedošlo :-)

Ale věřím, že se zase naskytne příležitost potkat se a dotáhnout to, co jsme nestihly nyní .-)

Ještě před Lucčinou návštěvou mě v neděli navštívila kamarádka, se kterou se známe pro změnu už od našich studií na vysoké škole jako spolužačky. Později se naše cesty zkřížily v pracovní oblasti a od té doby se čas od času, jak nám náš pracovní a rodinný program dovolí, setkáváme i nepracovně. Setkání s Katkou, to je balzám na duši. Vážně. Neznám mnoho takových lidí jako je ona. Otevřených, přátelských, nápomocných. Mrzí mě jen, že s tím je pak často spojen stav, kdy by se rozdali pro druhé a sami na sebe nemyslí. Ale žádný člověk nemůže donekonečna dávat (energii, čas, dobrou náladu...), aniž by alespoň jednou za čas nepřijal... Když se spolu domluvíme, nikdy to není setkání na hodinku. Pokaždé u nás s dětmi stráví celý den - od dopoledne až do večera (a i přesto se rozcházíme s pocitem, že by bylo ještě o půlnoci co probírat) :-)

Myslím si, že jsem celkem společenský člověk. Nejsem samotář. I když s přibývajícím věkem ta potřeba být s lidmi je přeci jen trochu jiná. A já hodně zvažuji, s kým budu ráda trávit svůj čas a snažím se být u toho méně povrchní než dřív. 

A trochu s podivem zjišťuji, že už těch kamarádů nepotřebuji tak mnoho jako dříve. Že nepotřebuji být součástí "gangu", když mi má intuice říká, že mi bude lépe jinde. Že někdy stojí za to nesnažit se za každou cenu udržet něco, co už vyprchalo pryč a naopak zavírat vrátka někomu novému, s kým se mohu vzájemně obohatit. A že je naopak tak povznášející udržovat stará přátelství s lidmi, se kterými mohu být sama sebou, aniž bych jim musela cokoliv vysvětlovat a aniž bych se musela v rámci "zachování dekóra" vžívat do role, která mi není vlastní.

Dny jsou pak naplněnější, spokojenější a šťastnější :-)

Ať jsou i ty vaše :-)

A.

10 komentářů:

 1. Aničko,
  i já to tak mám !
  Osobně díky blogování jsem našla mnoho spřízněných a na stejné vlně naladěných holek :-)
  Už 7 roků pořádáme s Helenkou, Věrou a Jitkou pravidelná setkání a stále si máme co říct:-)
  Pokaždé se obdarováváme většinou hand made výrobky a já díky tomu mám doma hotové poklady :-)
  S jinými jsem v kontaktu jen přes sociální sítě , ale s několika jsem se seznámila už i osobně a jsou to vždy milá setkání :-)
  Ale třeba zmiňovanou Lucku neznám. Koukala jsme na její stránky na Fléru a šije a tvoří moc pěkné deky, ... :-)
  Třeba zrovna ozdoby z dřevěných korálků jsme také zkoušela, ale tak pěkné je nemám.
  Většinou jsou blogy, instagram,pinterest...velkou inspirací, někdy až moc ! ;-)
  Vím, že nejsem ,,superžena " a tak moc ráda podpořím zlaté české ručičky !
  I když zároveň vím, že ruční práce se penězi zaplatit nedají!
  A třeba s tebou Aničko, bych si moc ráda více popovídala o zahradě, květinách, ....Minule jsi mi totiž nasadila velkého brouka do hlavy ;-)
  Ještě si musím sepsat intineriář do Beskyd a ozvu se !


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, to je úžasné. 7 let, to už je hodně dlouhá doba. Je skvělé, že jste si přes blogování k sobě našly cestu a tak dlouho vás to spolu baví :-) Věřím, že příští týden bude příležitost si povykládat i o těch květinkách a zahradě. Jen děti budou až do čtvrtka u babičky. Tak se ozvi .-) Krásný den A.

   Vymazat
 2. Moc pěkně jsi to napsala. Hodně pravdy je v Tvých větičkách.
  Hezké dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, díky za ohlas. To je vnitřní nastavení, ke kterému jsem časem dospěla :-) Měj se krásně A.

   Vymazat
 3. Aničko, z Tvých slov je cítit, jak moc príma setkání to byla. :-) Také jsem si v úterý užívala setkání s kámoškami ze střední. Poklábosily jsme o všem možném, se skleničkou vínka se vyblbly v bazéně (jak malý holky ;-)), spát šly pozdě v noci a ráno domů. Bylo to moc fajn. :-)
  Přeji pohodové dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, setkání s holkami ze střední? Tak to muselo být něco! :-) Taková setkání dobijou člověku baterky minimálně na půl roku dopředu, ne? :-)) Měj se krásně A.

   Vymazat
 4. Aničko, děkuji ještě jednou za pozvání, bylo nám s vámi moc dobře a budeme se těšit zase u nás! :-) Už když jsem odjížděla, jsem si říkala, tož takové tvořilky a ani na to nedošla řeč. Napravíme:-) Měj se krásně. Pa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, teď, když už máme první "kolo" za sebou, budeme jenom a jenom tvořit :-))) Těším se a ještě jednou díky za dárečky. Koka sušenky měly obrovský úspěch, muž se hned ptal, jestli si vdaná... To on říká pokaždé, když mu nějaká jiná žena donese něco dobrého k jídlu... láska prochází žaludkem... tak přemýšlím, jak se ke mně vlastně mohl dostat, když jsem nikdy moc nepekla a ani v tom vaření nemám takovou vášeň jako jiné ženy :-))) Krásné dny A.

   Vymazat
  2. :-D jako bych slyšela svou milovanou polovičku;-)

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna