neděle 27. srpna 2017

Vyšlo to...

... a my se s dětmi vypravili "dobýt" hradní věž známou jako Štramberská trúba už dnes. Věž byla původně součástí štramberského hradu, založeného koncem 13. století. V roce 1783 se však část hradu zřítila a byla rozebrána. Po přestavbě v roce 1903 slouží věž dodnes jako rozhledna.

Při návštěvě malebného městečka v předhůří Beskyd (ne nadarmo se o Štramberku hovoří jako o "Moravském Betlému") jsme se zastavili i v nově založené botanické zahradě ( k ní více jindy). Odtud jsme se vydali na Štramberskou trúbu po krásné pěšině vedoucí nad bývalým kamenolomem přírodou až do samotného centra městečka. Nádherných výhledů do krajiny bylo nepočítaně. 

Připomněla jsem si při nich, jak krásná místa u nás máme a že to často bereme k naší velké škodě jako samozřejmost. Rozhodně to musíme brzy zase zopakovat - a trasu pro změnu nasměrovat k Bílé Hoře nebo jeskyni Šipka .-)


Děti si zde poprvé pochutnaly na místních štramberských uších - voňavá perníková pochoutka tvarem připomínající uši. A protože to byl nejen pro děti náročný den, zakončili jsme jej osvěžující tečkou na závěr v aquaparku ve Frenštátě pod Radhoštěm :-)


Krásné poslední srpnové dny

A.

4 komentáře:

  1. Ano, Štramberk, Bílá Hora a Šipka - to je takové pohlazení po duši. Krása, kterou mám moc ráda. Zdraví Iwka

    OdpovědětVymazat
  2. Krásný výlet Aničko! Naposledy jsem tam byla před sedmi lety a jaký to máme kousek... Letos jel do Štramberku se školou Adámek, takže rodinně asi až příští rok:-) L.

    OdpovědětVymazat
  3. Pěkně jste si výletovali :-)) ♥ Iva

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna