čtvrtek 13. prosince 2012

Jedna vánoční skororychlovka - kužel z modřínových šišek

Dobré odpoledne,

dnešní poobědové spaní Viki jsem využila na vytvoření jedné vánoční dekorace, na kterou jsem si brousila zuby už delší dobu... Inspiroval mne jeden český blog, na jehož název si teď bohužel nemohu vzpomenout. 

Shromáždila jsem tedy už v předstihu modřínové šišky a čekala na svou chvíli :-) 

Ačkoliv byla modřínových šišek pěkná hromádka, na pokrytí celého menšího kuželu z polystyrenu to však nestačilo. Vypomohla jsem si tak zásobou kaštánků ještě od loňska. Mezírky mezi nimi vyplnila mechem, který mi zůstal ještě od tvorby mechových stromečků

Na vrchol jsem připevnila přírodně bílou hvězdu z proutí (rovněž z dřívějších let) a povrch šiškového kuželu pak ozdobila několika hvězdičkami z březové kůry a vyraženými sněhovými vločkami (materiál bych tipovala na nějaký zvláštní druh plsti), které jsem zakoupila již dříve na FLERu. 

Mezi šiškami občas prosvítá bílý podklad, do budoucna budu chytřejší a předem podklad obalím do nějaké látky tmavší barvy nebo předem obarvím. Vše jsem lepila tavnou pistolí. Kužel projde ještě zatěžkávací zkouškou naší Viki (je na konferenčním stolku, na kterém ráda pracuje, lozí, dovádí...), ale snad vydrží aspoň do Štědrého dne :-) 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna