neděle 23. prosince 2018

Učím se mít ráda své chyby...

... obzvlášť, když díky nim vzejde třeba tenhle dáreček pro mamku k Vánocům :-)

Nejdřív vznikl středový háčkovaný motiv. S háčkem jsem opravdu velká kamarádka, takže když někde na Pinterestu nebo blogu uvidím něco pěkného, co bych někdy v tomto nebo některém ze svých příštích životů mohla uháčkovat, ukládám a nebo rovnou tisknu.

V té hromadě schémat bez popisků ale aby se pak čert vyznal...

Když jsem letos narychlo háčkovala vánoční baňky pro paní učitelky v naší školce a škole, představovala jsem si, že každá z nich bude úplně jiná. 

Jako naschvál jsem ale několikrát po sobě sáhla po schématu, ze kterého nakonec vylezlo háčkované vejce nebo háčkovaný čtverec :-) 

Když mi vždycky někde v půlce docvaklo, že z toho žádná "koule" nebude, ani kdybych se rozkrájela, začalo to ve mně hlodat, že letos to ale vážně nestihnu...

Rozpracované vejce jsem rozpárala, ale toho čtverce mi bylo líto. Bylo to sice zdržení, ale motiv byl tak pěkný, že jsem jej i za cenu časového skluzu dokončila s tím, že pro něj později určitě najdu nějaké využití .-)

Než jsem dokončila i baňky, měla jsem v hlavě plán i pro čtverec :-)Přední stranu polštářku jsem vyztužila vrstvou tenčího vatelínu a prošila. Jemná barevná kombinace je k zimě jako dělaná a protože je neutrální, hodit se bude určitě všude.

Handmade dárek na poslední chvíli je připraven :-)

Krásnou poslední adventní neděli

A.

8 komentářů:

 1. Aničko, ten se moc povedl, maminka bude mít určitě velkou radost. :-)
  I Tobě krásný předvánoční čas. :-)
  D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, děkuji za ohlas :-) Myslím, že měla .-) Krásné Vánoce A.

   Vymazat
 2. Aničko, krásný polštářek. Přeji krásnou neděli .Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuji :-) Krásný druhý svátek vánoční A.

   Vymazat
 3. Tak jestli takto chybuješ Aničko, tak chybuješ nádherně. Polštářek bych jako dárek uvítala a určitě se mamince bude velmi líbit.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Álo, no nejsem si jista, jestli z těch svých pochybení dokážu pokaždé tak elegantně vybruslit. Ale tohle, myslím, docela vyšlo :-) Krásné Vánoce A.

   Vymazat
 4. Anička, prekrásny darček ... maminka sa mu určite poteší ... :) L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lauri, myslím, že potěšil... Však ono se to ukáže při některé z příštích návštěv, jestli ho někde u našich zahlédnu .-) Krásné dny A.

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna