čtvrtek 4. ledna 2018

Tak jsem do toho skočila...

... rovnýma nohama. Nač přešlapovat z místa na místo. Železo je třeba kout, dokud je žhavé, viďte? Projekt "kolik jazyků ovládáš, tolikrát si člověkem" startuje, alespoň u mne ano... A pokud nás "nekomfortně" jazykových bude víc, budu ráda .-)


Zdroj obrázku

Včera vstupní jazykový test na angličtinu i francouzštinu, který mi poskytl zpětnou vazbu o přibližné úrovni cizího jazyka (schválně zkuste taky .-)). Opět se mi i po té mnohaleté jazykové "abstinenci" potvrdilo, že prostě kdo umí, ten umí (teď nemám na mysli sebe, ale svou francouzštinářku ze střední, která mi kdysi dala velmi slušný základ) :-) Strašně moc jsem toho zapomněla (to vím), ale taky docela mnoho v hlavě zůstalo (to mě příjemně překvapilo) a některé věci vám prostě automaticky naskakují, aniž byste nad tím přemýšleli, i po tolika letech... to je rozdíl oproti vzdělávání metodou biflování. Angličtina tak u mne dopadla navzdory většímu počtu let, po které jsem se jí věnovala, hůř...

Vyzkoušela jsem si i ukázkovou lekci zdarma. Ačkoliv jsem si původně myslela, že se do jazyků znovu pustím sama bez vnějších "zásahů", tohle mě přesvědčilo, že mne to bude bavit víc, navíc nad sebou budu mít větší "bič", ale taky současně podporu, když přijdou slabší chvilky... Vyzkoušela jsem si to na angličtině a ohromilo mě, jak jsem už po té jedné lekci cítila, jak mnohem lépe "slyším", o čem se mluví (poslechy mi vždycky dělaly obrovské problémy, naštěstí nebyly předmětem testování, to bych dopadla mnohem hůř...). A ochutnala jsem i trénink výslovnosti. Poslední dvě jmenované věci mě potěšily asi nejvíc.

Zkrátka a dobře, nakonec jsem se ještě tentýž den přihlásila u obou jazyků do příslušné úrovně online kurzu a začala jsem :-) Tak mi držte palce, ať setrvám - 20 minutes every day, chaque jour - zhruba 20 minut na každý jazyk každý den. Kurz by tak měl při této frekvenci skončit zhruba za půl roku, ale přístupný bude mnohem déle (doufám však, že už to pak nebudu potřebovat a posunu se o úroveň výš :-))

Vypadá to, že vás teď občas budu častovat kromě tvoření a zahradních krás i nějakým tím jazykovým tipem, pokud narazím na něco zajímavého, co mne osloví... Protože tím opět začínám žít :-)

Krásný den

A.


10 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Merci beaucoup, ZaZa :-) Je peux vous écrire les commentaires en français, si vous voulez... Pour améliorer mon français plus tôt :-)) Mais écrivez-moi les fautes aussi en français, d´accord? :-) A.

   Vymazat
 2. Aničko, závidím ti tvé odhodlání. Není nic, co by mi bránilo se do nějakého jazykového kurzu také přihlásit, jen mě vždy přemůže má vlastní lenost a pohodlnost. :-( Přitom by se mi tak šiklo oprášit si angličtinu a němčinu.
  Ať se ti v kurzu daří! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, je to vnitřní motivaci, o tom, jestli opravdu chceš nebo si jen říkáš, že by to bylo dobré... V tom druhém případě to nejspíš nebude stačit a vždycky zvítězí ta lenost, pohodlí... Já teď ale cítím, že jsem na to opravdu "zralá", tak jdu do toho! :-) Díky za přání a Tobě hezké dny A.

   Vymazat
 3. Aničko,tak držím palce,ale myslím si,že to není třeba.Vy to zvládnete,jako všeee.Martina

  OdpovědětVymazat
 4. Aničko,tak ať se daří.Já jsem zakrněla u ruštiny.Měj se moc krásně.Papa Lenka.K

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, děkuji. Jinak ruština taky dneska není úplně od věci .-) Pa A.

   Vymazat
 5. Aničko, obdivuji a držím pěsti! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, moc díky za podporu, zatím se na každý den s AJ a FJ moc těším, tak snad mi ten elán vydrží :-) Krásný den A.

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna