neděle 3. září 2017

Ohlédnutí

Dobré odpoledne,

ani jsem se nenadála a letní prázdninové měsíce sletěly jako voda a zítra dětem opět začne školní rok. 

Na jednu stranu se těším, že budu moci věnovat svým pracovním aktivitám opět v běžném (tedy neodpoledním či nenočním a nevíkendovém) režimu, na druhou stranu musím přiznat, že mi ta jejich společnost přes den bude trochu chybět. 

Mám pocit a poslední letní prázdniny to potvrzují, že jsme s oběma dětmi konečně dospěli do vývojového stádia, kdy se již můžeme s přihlédnutím k věku dětí bez větších obav pouštět na delší výlety, na další trasy, aniž by se trápila jedna či druhá strana a o to víc si společně stráveného volného času užít. 

Ke slovu se tak opět dostávají mé dávno utlumené cestovatelské pudy a čekají na svou příležitost :-) Těším se, že si i během školního roku s dětmi vymyslíme nějaké hezké výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.


Poslední prázdninový víkend trávím mj. i činnostmi, které jsem opravdu hodně dlouho odkládala (o to větší radost pak člověk po jejich realizaci má) - několikahodinovým žehlením prádla, které se nakupilo za několik měsíců (mnoho věcí vůbec nežehlím, ale nahromadilo se mi za tu dobu několik sad ložního prádla, manželovy košile, utěrky a kapesníky...), generálním úklidem dětského pokojíčku a komod a bedýnek s hračkami a hrami v obýváku (za asistence Viki), kdy se hodně třídilo, ale i vyhazovalo (nevěřila bych, jakou radost dětem udělá finální stav :-)) a také vytříděním šatníku a botníku obou dětí (vč. odvozu malých věcí a nepoužívaných hraček do charitativního obchůdku) a naopak doplněním šatníku o chybějící kousky.

Do nového školního roku tak budeme vstupovat s "čistým" štítem (uvidíme, jak dlouho nám to vydrží) .-)

Hezký zbytek uplakané neděle a v novém pracovním (a příp. i školním) týdnu přeji pohodový rozjezd a dětem šťastné shledání se s kamarády i učiteli :-)

A.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna