pátek 24. dubna 2015

Mé první setkání s mozaikou...

... na dvou menších předmětech, jejichž účel si zatím nechám pro sebe :-) Zatím ve fázi po lepení skleněných střípků sousedčina sprcháče. První půlka, po vytvrdnutí dokončím druhou polovinu a vzhledem k tomu, že jsou střepy bezbarvé, následovat bude barevné spárování.


Začala jsem se dívat po barevné spárovačce, ale cena se mi zdá být docela vysoká (i vzhledem k tomu, že spárovačky nepotřebuji mnoho a nevím, zda bych stejnou barvu spárovačky, kterou jsem měla v plánu, využila i v budoucnu...) Pátrala jsem po internetu a vykoumala, že si barevnou spárovačku mohu vyrobit sama z klasické bílé (která je nepoměrně levnější než ty barevné) přimícháním akrylové barvy. Tož jsem se rozhodla, že jdu do toho a začnu trochu s alchymií... No a až to bude, tak tu šoupnu nějaký ten obrázek (bude-li to ke koukání) :-)

Krásný den

Anička

4 komentáře:

 1. Je to moc pěkné! :) Neuvažovala jsi o tom tu spárovačku nechat bílou? Já osobně bych to takto volila nejradši, nebo ještě sv.šedou ;) Myslím, že by to vypadalo hodně dobře :) Hezký den, K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kami, jednu už mám napůl hotovou s barevnou spárovačkou. Měla jsem strach, že se světlou spárovačkou by ta skleněná mozaika zanikla a slila se opticky do jednoho celku... Druhou ale asi vyzkouším bílou :-)

   Hezký den A.

   Vymazat
 2. Vypadá to zajímavě, jsem zvědavá na výsledek:-)))

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna