úterý 13. srpna 2013

"Provázková bedýnka" má konečně i vnitřní polstr

Dobré odpoledne,

možná si vzpomínáte na mou "provázkovou bedýnku", se kterou jsem se Vám pochlubila zde: http://agnieszcinykratochvile.blogspot.cz
/2013/08/zbrusu-novy-provazkovy-projekt.html

V závěru příspěvku jsem se zmiňovala o tom, že bych jí ráda ušila dovnitř látkovou část podšitou vlizelínem. 

S drobnými přerušeními, ale přesto, se mi konečně podařilo dostát svým plánům. Použila jsem své oblíbené puntíky, tentokrát na tmavě hnědém podkladu.

Myslím, že teď už původně obyčejná kartonová krabice opravdu vypadá jako pravá, nefalšovaná bedýnka, co říkáte?:-)


Zbývá jen zvolit to správné místo a využití...

PS: v mezičase jsem objevila a naučila se pracovat s jedním pěkným prográmkem na tvorbu fotokoláží, tak se máte nač těšit :-) Koláž výše je je vyrobená právě v něm.

Krásný den

Anička

17 komentářů:

 1. Je to krása ! :)

  Zvu Tě na moji první Giweaway! :)
  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gabulko, díky :-) Pokud jde o Tvou první Giweaway - uvidíme :-)

   Vymazat
 2. nemůžu si pomoct, ale ty košíčky jsou prostě boží...
  provázkování rozhodně budu sledovat a snad provětrám i ten dávno už koupený špagátek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-)) Sledovat nestačí. Koupit správný háček, vytáhnout špagát a začít je třeba :-))

   Vymazat
  2. a ještě technický dotaz: háčkuješ i dno?
   a ještě-vevnitř je jako výztuha obyčejná kartonová krabice?
   a ještě-jaká byla spotřeba?
   a...špagát jsem vytáhla, mám dva a každý má jinou tloušťku....

   Vymazat
  3. Takže háček je, zdá se připraven... :-)

   K dotazům:
   - dno neháčkuji - začínám řetízkem, který uháčkuji tak dlouhý, aby mi při jemném napružení obepínal celý obvod krabice,
   - jako výztuhu používám obyčejnou kartonovou krabici - pro celkové zpevnění nechávám i horní víka, která přeložím dovnitř krabice,
   - už si přesně nevzpomínám, ale myslím, že to bylo určitě minimálně jedno 100 g klubko jutového provázku, spíš ještě trochu víc (i na obrázku je patrné, že jsem háčkovala ze 2 barev provázku - nebyl to původně záměr, klubko došlo a další koupené mělo prostě trochu odlišnou barvu), ale záleží na velikosti krabice a taky na použitém vzoru - tady u tohoto, co jsem použila je ale spotřeba velmi nízká,
   - pokud ta tloušťka provázků není příliš odlišná, tak bych ten silnější použila na spodní část a na vrchní bych použila ten tenčí provázek, pokud jo, tak bych sháněla něco bližšího k tomu silnějšímu.

   Vymazat
 3. Aničko, to vypadá parádně. Nemáš nový DEKOR ... tam se budu inspirovat s provázky. Moc se mi líbí provázkové hruštičky ze žárovek.
  Krásné tvořivé dny ... Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, děkuji :-) Nový DEKOR nemám, ale možná si jej pořídila. Dostala jsem infomail, že už vyšel. Hruštičky ze žárovek už jsem viděla i na PINTERESTU a dávno už bych je měla doma, ale chybí mi to nejdůležitější - ty klasické žárovky. Dají se vůbec ještě někde sehnat?

   Vymazat
  2. No nejlepší bude zaplatit si předplatné přes internet (http://www.casopis-dekor.cz/predplatne-casopisu.html) a je to jistota :-) Dají se objednat i starší čísla (http://www.casopis-dekor.cz/archiv.html), já si takto objednávala třeba starší čísla k adventu a vánocům :-)

   Vymazat
  3. Věrko, ještě jedna věc... Pořád na Tebe myslím s tím "provázkovým" květináčem... Něco už v hlavě nosím, ale nechávám to ještě uzrát :-) Až dozraje a já se do toho pustím, pak věnuji jeden příspěvek speciálně Tobě :-))

   Vymazat
 4. Taky jsem "krabičkový" typ :-)) Eskandriel, díky za návštěvu i milý komentář a těším se zas někdy příště, nejen u krabiček a provázků :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Ani, krabka vypadá úžasně, chystám se na podobný projekt už dlouho, materiál dávno doma, jen mi asi chyběla správná inspirace. Ostatně, koukám, že u tebe je jí dost. Pěkný blog :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Světluško díky za návštěvu i milá slova. Těší mě, že mohu být na oplátku někdy i já jiným inspirací :-)

   Vymazat
 6. Milá Ani, nemůžu ani uvěřit tomu, co jsi dokázala z obyčejné bedýnky udělat za poklad. Klobouk dolů, je to úžasné.
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vivi, už se začínám opakovat, ale musím - moc díky za pěkný komentář, ale také za návštěvu (kterou co nejdřív určitě oplatím). Když jsem ten příspěvek o "bedýnce" psala, vůbec jsem netušila, že bude mít takový úspěch :-))

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna