pátek 31. března 2017

Červený plůtek

... jsem si do naší kvetoucí zahrady vysnila za dlouhých zimních večerů jako jeden z řady plánovaných záměrů do letošního, případně dalších let :-)Tedy já jsem si vysnila jednoduchý plůtek a nové osázení v záhonu mezi ovocnými stromy a keři. Nápad s barevným laděním přišel na jaře. Líbí se mi, když mezi zelení občas vykoukne nějaký zajímavý detail. A aby měl šanci vyniknout, připadá v úvahu nějaká netradiční barva. 

Velmi hezké jsou zahradní doplňky v světle modré barvě, které trochu evokují jižanský styl. Červenou mám spojenou především s východními zahradami a červenými můstky v japonských zahradách. Ale myslím, že jí to bude skvěle slušet i v naší kvetoucí zahradě, obzvlášť až se půda před ní hezky zazelená a rozkvete...

Kočičáky nad plůtkem jsem Vám už představovala. Zbývá ještě doplnit pár plecháčků nebo keramických hrnečků (sousedka se mi nabídla, že by snad nějaké objevila z dřívějších let, tak uvidíme) A samozřejmě na cestě jsou i nové rostlinky, kterými bude osazena plocha před plůtkem - půdopokryvné růžičky, denivky a letos budu mít v záhonech i milované jiřinky .-)

Krásný pátek

A.

2 komentáře:

 1. Červený plůtek báječně ladí s kočičkami. A až to vše před plůtkem rozkvete, to bude teprve nádhera.
  Krásné jaro.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, v to pevně doufám :-) Díky za zastavení i komentář. A.

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna