čtvrtek 10. července 2014

Červencová zahrada

Schválně... která barva u nás momentálně vede? :-)

 
Krásné letní dny

Anička

15 komentářů:

 1. To je ale nádherná zahrádka.... radost se dívat.

  OdpovědětVymazat
 2. Aničko, procházka tvou zahrádkou je úžasná, barvičky jsou super i když vede žlutá a fialová / miluji levandulku /, zdravím a díky za krásné fotky Maryša :O)

  OdpovědětVymazat
 3. Vaše zahrada je překrásná, máte můj velký obdiv :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc krásná zahrádka, taková zámecká :-). A domeček se mi taky hodně líbí.
  Krásné letní dny. Renáta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Reni, pokud míníš (doufám, že nebude vadit tykání) jeden z domečků, který je vidět na fotografiích u tohoto příspěvku, tak ty jsou sousedovic (jeden rozestavěný a jeden hotový) :-) A ten dojem zámeckosti - ten snad dělají jen ty oblouky na popínavé růže... :-) Krásný letní večer Anička

   Vymazat
 5. Krásná zahrada,máte pod kačírkem a kůrou mezi květinami netkanou textilii,nebo jen na zemině?
  Krásný den!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani - ano, pod kačírkem i kůrou máme netkanou textilii. U kůry si dovedu představit i zeminu bez textilie, u kačírku moc ne. Jsem se stávajícím řešením spokojená, dokonce se mi do něj dobře vysemeňují i některé trvalky, které pak jen vytáhnu a zasadím, kde se mi líbí. Některé "agresivnější" druhy (kopretiny, třapatky) to však ani nepotřebují, prokořeňují časem i přes textilii :-) Na textilie pod mulčem jsem však četla v jednom z posledních čísel mého oblíbeného časopisu Flóra zajímavý článek jednoho zahradního architekta, který byl hodně proti nim. Já si myslím, že každé řešení má svá pro i proti. Navíc časem se textilie sama rozpadne (to už ale budou všechny trvalky velké a plevelu tak nedají sebemenší šanci :-)) Krásný večer Anička

   Vymazat
  2. Děkuji za vyčerpávající odpověď.
   Jana Č.

   Vymazat
  3. Výsledek kombinace ukecaného člověka a puntičkáře :-)

   Vymazat
 6. Fukčarinka - pokochala jsem se Aničko pestrou paletou barev tvé zahrady - nádhera. Vede žlutá.

  OdpovědětVymazat
 7. Aničko.....máš kouzelnou zahradu...tiše závidím :o)
  Jana

  OdpovědětVymazat
 8. Mockrát děkuji za tak pozitivní odezvy. Mám svou zahrádku ráda, i když pro ni chystám na podzim ještě pár změn, které ji snad prospějí (v jednom místě řeším problémy s podmáčením po větších deštích, možná se problém vyřeší sám, jak stromy a keře porostou a budou větší a stáhnou si více vody, v tuto chvíli je však tento stav pro některé trvalky trochu "na hraně"... konec léta ukáže, co dál :-)) . Když mi ale zahrádku pochválí i někdo další, lhala bych, kdybych tvrdila, že mne to nechá chladnou. Vždy mě to moc potěší :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Aničko, to je nádhera. To je prostě balzám pro oči i duši. Krásně se ti zahrada rozrůstá a je překrásná.
  Moc krásné letní dny Majka

  OdpovědětVymazat
 10. Aničko, krásná zahrada, kvete ti to nádherně ....kochám se, kochám ....Marki

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna