středa 30. října 2013

Můj první patchworkový set kompletní

Krásný den,

během minulého a začátkem tohoto týdne jsem trochu zintenzivnila práci na mém prvním patchworku a tak vám trochu pateticky s velkou radostí a i slzou dojetí v oku mohu představit svůj první patchworkový set - 6 podkafíček či prostírání, kterými chci, až přijde čas, obdarovat svou mamku k narozeninám.

Velké díky patří Tony, která zveřejnila pěkný návod na výrobu podkafíček na svém blogu a vzbudila ve mně dojem, že i já bych mohla něco takového vyrobit.... :-) A mé dojmy? Opravdu je to o trpělivosti a přesnosti. Ale dá se to zvládnout. I neposední lidé, mezi které se řadím, to mohou zvládnout. Abych vydržela až do konce, prokládala jsem patchwork jinými snadnějšími "akcemi" a vyplatilo se.

Prostehování, o kterém jsem si myslela, že mi půjde nejlépe, mne nejvíce potrápilo. Musím ještě trénovat... Každopádně jednotlivé kusy jasně dokumentují, jak šel čas :-) 

Teď pár čísel - první podkafíčko jsem vám představila 11.října, poslední jsem dokončila včera, to je celkem 18 dní. Nepracovala jsem na nich každý den, tolik trpělivosti ještě nemám :-)... To na začátečníka jde, ne?


Doufám, že se dárek bude mamce líbit. Kdo ví, do půlky prosince je ještě dost času, možná k sadě podkafíček ještě vyrobím i barevně sladěný běhoun s háčkovanou aplikací... :-)

Mějte krásný den

Anička

23 komentářů:

 1. krásné, ty jsi šikulka na všech frontách ručních prací

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Ještě jsem toho spoustu nepokořila... pořád jsem ještě neukašírovala to, co bych si přála, neumím paličkovat, s patchworkem teprve začínám, plést pořádně neumím, pak bych se ráda naučila něčemu z drátenictví a košíkařství.... no je toho hodně... :-))

   Vymazat
 2. Tyyyyyyyyy, tak toto dostať, to by sa mi páčilo. Pekná vzorka. Si šikulka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko, díky. Ve skrytu duše věřím, že by to mohlo mít úspěch i u mamky. Mám pocit, že by takový dárek mohla ocenit více než kupovaný :-)

   Vymazat
 3. Aničko, krásné. Moc se mi líbí - jsi začátečník šikula.
  měj se krásně Věrka

  OdpovědětVymazat
 4. Teda kdybych mi dcera dala taková krásná podkafíčka, tak bych byla moc ráda.
  Jsou opravdu hezoučká a jestli ještě uděláš nějakou proistírku (jak píšeš), tak to bude super dárek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, dík :-) A běhounek do sady bude, to je jasná věc :-) Už jsem začala s háčkovanou částí :-))

   Vymazat
 5. Aničko já bych se bála na ně hrnek postavit, abych tu krásu neumazala:-))

  OdpovědětVymazat
 6. Aničko, podkafíčka jsou moc pěkná a když k tomu uděláš běhounek a ještě s háčkovaným krajem, bude to luxusní dárek, takový bych chtěla také dostat :O). Zvládáš hodně tvoření a ještě 2 dětičky, jsi strašně šikovná a rychlá. Přeju pěkný večer a klidnou noc Maryša :O)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maryško, díky - za komplimenty i přání klidné noci. Aspoň část dnešní noci byla přece jen klidnější :-))

   Vymazat
 7. Už teď to vypadá moc krásně !!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Dárek pro maminku se ti moc povedl a určitě udělá velkou radost:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám. A když ne, sbalím je pod paži a hurá domů s nimi :-)))

   Vymazat
 9. Aničko, tak maminka bude určitě nadšená. Moc krásný dárek jsi pro ni nachystala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, děkuji. Věřím, že ano. Když už jsem nad ním strávila tolik hodin... :-)

   Vymazat
 10. Anicko, jsou krasne! A ten behoun by byl k nim take dobry :) Jsi sikulka "zacatecnik" :) Zrovna dosivam svoje hexagonove polstare, tak se brzy pochlubim :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, děkuji a už se těším i na Tvé patchworkování :-) A pokud zvládnu ta podkafíčka podle Tvého návodu, tak možná budu prosit i o další návod pro pokročilé začátečníky :-))

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu i chvilku na komentář, který mi zde po sobě zanecháváte. Dáváte mi tak najevo, že se vás mne psaní či fotky nějakým způsobem dotýká.

Chci přinášet především inspiraci, radost, povzbuzení, zamyšlení.... k tématům, které mě samotnou zajímají nebo na ně sama hledám odpovědi, i když jsou někdy z těch, na které se názory hodně různí.

Díky za slušnost, ohleduplnost k ostatním a odvahu podepsat se pod svůj vlastní názor.

Mějte krásný den

Anna